Poker Taktikleri – Online Poker Stratejileri


Ada Poker

Poker oyunu tahmin edilenin aksine bir kumar oyunu değil bir yetenek gösterisidir. Tecrübe, bilgi ve bunların ışığında ortaya çıkan doğru kararlar size eli getirecektir. Elbette ki şans faktörünün hiç rolü yok demiyoruz. Her şeyde olduğu gibi bu oyunda da şans sizin yardımınız olacaktır ama asıl sağ kolunuz sizin analiz yeteneğinizdir. Bu kısıma geçmeden önce poker hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Poker Nasıl Oynanır – Videolu Anlatım yazımıza bir göz atabilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtelim poker oyununu nerede oynadığınız da bilgilerinizi doğru şekilde kullanmanızı etkileyecek faktörlerden biridir. Sizler için seçtiğimiz online poker siteleri bunun için en doğru adres olacaktır. Şimdi gelelim sahip olmanız gereken yeteneklere. Her şeyden önce kendinizi iyi analiz etmelisiniz. Uyku, açlık gibi faktörler oyununuzu etkiliyorsa – ki bu %90 muhtemel bir durumdur – bu şartlar altında poker masasına oturmayın. O günkü psikolojiniz ve moraliniz de oyundaki performansınızı etkileyecektir.

Kendinizden sonra dikkat etmeniz gereken ikinci nokta kimlerle oynadığınızdır. Bir kaç oyunda masanıza denk gelen acemi oyuncuları hatırınızda tutmaya çalışın. İmkan olduğunca nicklerini bir yere kaydedin. Genellikle bu tarz oyuncularla oynamaya çalışın. Tabii ki en üst kademeye varana kadar. Online poker sitelerinde oyuncuları tanımak dijital ortamdan dolayı biraz zordur. Ancak bir kaç kez oynadıktan sonra oyuncuları birbirinden ayırt etmeye başlarsınız. Bu konuda kendilerine seçtikleri rumuzlar bile etkili olacaktır.

Poker Taktikleri

 

Diğer bir altın kural ise nerede devam deyip nerede duracağınızı bilmenizdir. Her oyuna girmek zorunda değilsiniz. Elinizin iyi olmadığına karar verdiğiniz noktada oyundan çekilin. Bir sonraki el çok daha iyi bir elle karşılaşma olasılığınızın daha yüksek olduğunu unutmayın. Bunun yanı sıra her zaman ürkek de davranmayın. Eğer masadaki oyuncuları az çok tanıyorsanız tavırlarından ellerini tahmin edebilirsiniz. Böyle bir durumda eliniz de fena değilse devam edebilirsiniz. Bu sınır noktasında hangi yöne doğru karar vereceğiniz tamamen sizin deneyimlerinize bağlıdır. Gerekli deneyimi kazanmak için de bol bol oyun oynayın. Yüksek veya düşük potlu diye ayrım yapmaksızın turnuvalara girin. Ayrıca hangi poker çeşidinde iyi olduğunuza karar vermek için hepsini düşük masalarda bir deneyin. Tabii bunun için oyun türlerinin hemen hepsini içeren bir poker sitesi lazım size. Bu konuda da sizlere önerimiz Ada Poker sitesidir. Hem Türk oyuncular için özel olarak tasarlanmış hem de bahsettiğimiz oyun ve oyuncu türlerini içermesi bakımından piyasadaki en iyi poker sitesidir. Ada Pokere ve bunun dışındaki poker sitelerine ulaşmak için aşağıda verdiğimiz tabloya tıklayabilirsiniz.

Oyun SiteleriİsimleriPuanBonusŞimdi Oyna
BetbooSüperbahis8/10150 TLŞimdi Oyna
Ada PokerVD
(Sadece Türklere Özel)
10/10200 TLŞimdi Oyna
Bets10Bets109/10200 TLŞimdi Oyna
İlbetİlbet 10/10250 TLŞimdi Oyna

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*